Sumqayıt şəhərinin 76-cı məhəlləsi, Hafiz Baxış küçəsi ərazisində və "Xəzər Bağları" Nəsimi küçəsinin sakinləri kanalizasiya sisteminin işləməməsi səbəbindən ciddi problemlə üzləşib.
Sumqayit.tv-yə verilən məlumata görə, digər şikayət “Xəzər Bağları” Nəsimi küçəsindəndir. Belə ki, "avtoşkola" tərəfi və ikinci məhəllədə son üç gündür ki, yol kanalizasiya suyunun altında qalıb. Sakinlər Azərsuya onlarla dəfə zəng etdiklərini bildirsələr də problem həll olunmayıb.
Sakinlərin sözlərinə görə, su idarəsinin işçiləri kanalizasiya pulunu almağa tez gəıdikləri halda, kanalizasiyanı açmaq üçün çağrışa gəlmirlər. Hansı ki, kanalizasiya xəttləri tutulub.
Sakinlər özləri ana xətti və dolmuş lüku açmaq istəsələr də mümkün olmur. Çünku ərazidəki lük Soltan adlı qonşunun həyətində yerləşir. Əsas su da məhz onun həyətində yığılıb. Sakinlərin isə Soltan adlı qonşunun həyətinə daxil omlası müşkülə çevrilib. Səbəb isə özü başqa yerdə yaşasada, yarımçıq tikdiyi tikilidə itləri saxlayır. Bu səbəbdən də həyətə daxil olmaq mümkün deyil. Və beləcə problem öz həllini tapmır.
Sakinlər aidiyyatı qurumlardan vəziyyətə müdaxilə etmələyə və hər kəsi öz işini yerinə yetirməyə şağırır.