Premyer Liqa: "Neftçi" "Sumqayıt"a, "Qarabağ" "Keşlə"yə qarşı
Bu gün futbol üzrə Azərbaycan Premyer Liqasında XXVII turun oyunları keçiriləcək.
Sumqayit.tv-nin
məlumatına görə, matçlardan 3-ü eyni saatda başlayacaq.
Günün ilk matçında isə "Qəbələ" "Sabah"ı qəbul edəcək. 25 xala malik komandalar 5-6-cı yerləri bölüşdürür. Sadəcə, "Sabah" ikili oyunlarda daha üstündür."Qəbələ" turnir cədvəlində irəlimək üçün mütləq qalib gəlməlidir.
İki komanda Premyer Liqada 10 dəfə üz-üzə gəlib. Bunların 4-də əyalət təmsilçisi, 5-də isə paytaxt klubu qələbə qazanıb. Topların nisbətində də "Sabah"ın üstünlüyü var - 12:10. Qonaqlar rəqibinə qarşı 5 oyundur meydanı qolsuz tərk etmir. Qəbələdəki son iki görüşdə 3 qol qeydə alınıb.
Çempionluğa iddialı komandalardan "Neftçi" "Sumqayıt"ın qonağı olacaq. "Ağ-qaralar" 53 xala malik lider "Qarabağ"dan bir xal geridədir. "Gənclik şəhəri" təmsilçisi 36 xalla üçüncüdür.
Çempionatdakı 34 oyundan 16-da flaqman, 14-də meydan sahibləri meydanı 3 xalla tərk edib. Topların nisbətində də "Neftçi" üstündür - 42:52. Qonaqlar Premyer Liqadakı son 4 oyunda qələbə qazana bilmir. “Sumqayıt” öz meydanındakı son 4 matçdan qalib ayrılmayıb.
Hazırda 54 lider olan son ölkə çempionu "Qarabağ" 23 xalla sonuncu - 8-ci pillədə gedən "Keşlə"ni qəbul edəcək. Bu, komandaların Premyer Liqada 66-cı dueli olacaq. Əvvəlki 65 qarşılaşmanın 30-da Ağdam klubu, 13-də paytaxt təmsilçisi qələbə qazanıb. Topların nisbətində də "köhlən atlar"ın aşkar üstünlüyü var - 83:42. “Qarabağ” son 10 oyunda rəqibinə uduzmayıb. Ağdamlıların son 4 ev matçında 3 və ya daha çox qol vurulub.
Günün digər görüşündə "Zirə" "Səbail"i qəbul edəcək. Meydan sahibləri 35 xalla 4-cü, "dənizçilər" isə 24 xalla 7-ci sıradadır. Çempionatda 14 oyunun 7-də "qartallar", 3-də isə qonaqlar 3 xal qazanıb. Topların nisbətində "Zirə" üstündür - 17:8. Komandalar arasında son iki Premyer Liqa matçında qol vurulmayıb. “Səbail” 5 oyundur rəqibinə qalib gələ bilmir.
Azərbaycan Premyer Liqası, XXVII tur
14 may (cümə)
17:00. “Qəbələ” –“Sabah”